KONST / Litografier / Färglitografi 9658456
*
nr 965 8456
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Färglitografi, Uno Vallman (1913-2004), Vinterlandskap, 147/290, motivet: 40 x 47
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2015
kl 19:56:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/5 18:22:15
1
150 kr
31/5 10:29:32
2
150 kr
31/5 10:29:32
1
150 kr (Budbetjänt)
31/5 10:30:42
2
200 kr
1/6 19:42:53
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik landskap landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vinterlandskap vintermotiv
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
nr 965 8456
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Färglitografi, Uno Vallman (1913-2004), Vinterlandskap, 147/290, motivet: 40 x 47
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/5 18:22:15 | 1 | 150 kr |
31/5 10:29:32 | 2 | 150 kr |
31/5 10:29:32 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
31/5 10:30:42 | 2 | 200 kr |
1/6 19:42:53 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik landskap landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vinterlandskap vintermotiv
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50